Три причини додать фото в резюме

Статті та поради

Якщо спитати рекрутерів, на які відомості в резюме вони звертають увагу, то більшість відповість:

1) Ім'я та прізвище претендента на вакансію.
2) Контактні дані.
3) Освіта.
4) Досвід роботи.
5) Додаткові навички / фотографія.

Як бачимо, наявність вашого зображення займає лише п'яте місце за важливістю, якщо тільки робота не передбачає модельної зовнішності. Для представників професій, пов'язаних із модельним та кінобізнесом, мистецтвом, а також з роботою в офісі (менеджер), у сфері обслуговування (продавець, офіціант, покоївка, гувернантка), у керівництві (директор, головний бухгалтер), – фото в резюме справді потрібне. І цей пункт для працедавця стоятиме вище.

У решти претендентів є три причини додати в резюме свій фотознімок.

Перша причина. Привабливість та впізнаваність.

Кадровики говорять, що фото конкретизує уявлення про людину і ніби знайомить працедавця з кандидатом.

Анна Бобель, директор рекрутингової компанії ARCHERS, радить неодмінно прикладати до резюме знімок:
«Погодьтеся, що одну й ту самі інформацію можна представити по-різному. А резюме з фотографією набуває обличчя, і сприйняття інформації одразу стає забарвленим: перед рекрутером вже не безликий текст, а людина, яка запам'ятовується, яку одразу впізнаєш при зустрічі на співбесіді».
Мало того, резюме без фото може справити враження зробленого нашвидкуруч або ж претендента можуть запідозрити у спробі приховати певну інформацію. Як наслідок – HR буде змушений шукати додаткові відомості про вас у соцмережах, а на це часто нема часу – тож ваше резюме просто відправлять у смітник.

Друга причина. Фото – це підтвердження того, що ви підходите на дану позицію.

Фото — додатковий аргумент і ще одне підтвердження того, що ви — саме той, кого шукають.
«Рекрутер аналізує резюме на відповідність кандидата вакантній позиції. І в нього є своє розуміння, який вигляд повинен мати кандидат на ту чи іншу посаду. І якщо у фотографії кандидата немає нічого неприємного, то рекрутер просто поставить у себе в умі чергову галочку в розділі «Зовнішній вигляд кандидата», — вважає Дмитро Толмачов, генеральний директор міжнародної рекрутинговой компанії WORLD STAFF.
«Це ж дискримінація за зовнішністю!» — обуритеся ви. Але такі реалії ринку праці, що підтверджує і Катерина Ковалевська, директор консалтингової агенції «Проф-консалтинг»:
«Європейські стандарти говорять, що фото не потрібно надавати, щоб запобігти дискримінації. Але в нашій країні ці стандарти ще не прижилися, і я все-таки рекомендую надавати фото.Якщо ми отримуємо резюме без фотографії, то завжди просимо надіслати її. Таким чином і ми витрачаємо додатковий час, і претендентові потрібно похапцем вибирати фотографію та надсилати першу, що трапиться. Цього можна уникнути, якщо обрати з багатьох підхожу заздалегідь, а то й спеціально сфотографуватися».

Третя причина. Твій вигляд скаже, скільки ти коштуєш.

Яким же повинно бути ідеальне фото в резюме? Точну відповідь дає Катерина Ковалевська:
«На фото ви мусите мати вигляд на ті гроші, які хочете отримувати. І ваш образ має відповідати тій позиції, на яку ви себе заявляєте. Є різниця між HR-ом у банку і в IT-компанії, між журналістом бізнес-телеканалу і розважального. Слід відчувати її».
Варто нагадати, що фото повинно бути зроблене в діловому стилі, відповідати іміджу та статусу кандидата.

Отже, яка фотографія підійде для вашого резюме?

• Знімок має бути доброї якості, чіткий. Найкраще – портрет анфас, не настільки формальний, як для паспорта (можливі легкий поворот голови, усмішка тощо), але приблизно такого ж розміру.

• Розміщення фото на сторінці резюме – у верхньому правому або лівому кутку.

• Обличчя – крупним планом. Особливо приємне враження справить упевнений вираз і стримана, привітна усмішка. Не прикривайте рота руками, не підпирайте підборіддя: це може навести на думку про вашу низьку самооцінку.

• Стиль одягу – діловий, підібраний за принципом тележурналістики: виключено відкриті плечі, яскраві кольори та розстебнуті сорочки (у чоловіків), а також декольте, надмір прикрас та косметики (у жінок).

• Фон для фотографії підійде нейтральний або контрастний. Категорично заборонено найменші натяки на тему відпочинку або алкоголю (якщо тільки ви не претендуєте на роботу сомельє), із зайвими об'єктами на задньому плані, а також присутність на знімках інших людей, дивлячись на яких, рекрутер ламатиме голову: «А хто з них ви?»

За матеріалами work.ua

Як бачите, фото у резюме дуже важливо! Зробіть фотографію і скористайтеся сервісом генерації резюме, тоді ваші шанси знайти роботу значно зростуть. ;-)